,

Zawsze naprawiaj elektronikę w renomowanym serwisie. Oto kolejny przykład dlaczego.

Renomowany serwis elektroniki

Zawsze przestrzegamy naszych czytelników przed naprawą elektroniki w podejrzanych serwisach. Naprawa w takim miejscu może Ci przynieść więcej kłopotów i wydatków niż naprawa w renomowanym serwisie. Tak było w przypadku klienta, który zgłosił się do nas z iPhonem 7.

 

Klient nie owijał w bawełnę. Powiedział, że na początku w telefonie przestało działać WiFi. Telefon początkowo przerywał połączenie, a następnie przestał w ogóle wykrywać sieci WiFi. Ostatecznie ikonka WiFi zrobiła się szara i nie można było jej w ogóle aktywować.

Tak więc klient zaniósł swojego iPhona do pewnego serwisu, aby tam go naprawili. Niestety, pomimo zapewnień ze strony tamtego serwisu, że telefon jest sprawny, WiFi nadal nie działało.

Klient się zdenerwował, no i co mu się dziwić. Zapłacił za coś, co nijak mu nie pomogło i jak się później okazało – tak naprawdę zapłacił tamtemu serwisowi za zepsucie jego telefonu. Nawet nie wiem jak to skomentować. Jestem zażenowany, że są jeszcze takie serwisy w naszym kraju, które w ten sposób oszukują klientów.

Więc wracając do naszego klienta – był mocno zdenerwowany, ale potrzebował sprawnego telefonu. Znalazł nas w internecie i niebawem pojawił się w naszym serwisie ze swoim uszkodzonym iPhonem 7.

Gdy powiedział nam, że inny serwis „grzebał coś w telefonie”, od razu poczuliśmy, że to nie będzie łatwa naprawa. Naprawy po innych serwisach należą do najtrudniejszych. Jest tak, ponieważ nigdy nie wiesz, co inny serwisant robił, co naprawił, a co uszkodził. Dlatego już nawet sama diagnoza takich urządzeń jest czasochłonna i wymaga od nas dużej precyzji.

Ale nawet taka żmudna diagnoza, jest w naszym serwisie darmowa.

Więc co było przyczyną problemów?

Problemem był układ odpowiedzialny za pracę sieci WiFi w iPhonie. Zapewne zepsuł się lub nie łączył i dlatego klient zaniósł telefon do naprawy w tamtym serwisie. Po ich „naprawie” okazało się, że układ był wymieniony, ale…

  1. Dwa punkty (styki) łączące układ z płytą główną były wyrwane
  2. Układ nie został zaprogramowany w telefonie, przez co telefon i tak by go nie rozpoznał

Nie dziwne więc, że po takiej „naprawie” WiFi w iPhonie nadal nie działało.

Klient zaakceptował wycenę, więc nasz technik przystąpił do naprawy.

Fachowa naprawa

Technik zaczął od naprawienia wyrwanych styków. Okazało się, że były to styki zasilające. Naprawa polegała na przylutowaniu mikroskopijnych drucików do płyty głównej i umieszczeniu ich w miejscu, gdzie styki zostały wyrwane. W ten sposób technik naprawił połączenie. Był to pierwszy krok do naprawy iPhona 7 naszego klienta.

Renomowany serwis elektroniki - cienkie druty naprawiły połączenie

Czerwonym kolorem zaznaczyliśmy miejsce, w którym technik przylutował dwa druciki, żeby naprawić połączenie.

 

Następnym krokiem było zaprogramowanie nowego układu WiFi w telefonie. Nie zrobił tego poprzedni serwis. Aby to zrobić, technik wylutował pamięć iPhona. Następnie podłączył ją do urządzenia, w którym mógł ją zaprogramować tak, aby iPhone rozpoznał nowy układ i zaczął z nim współpracować.

 

To był drugi ważny krok do naprawy iPhona.

 

Teraz technik musiał wszystko „poskładać”. Wlutował pamięć oraz układ WiFi, a następnie upewnił się, że wszystko działa, jak należy. Po przetestowaniu urządzenia, technik złożył iPhona. Teraz przyszedł czas na test ostateczny. Technik uruchomił telefon i… bez problemu połączył się z naszą siecią WiFi!

renomowany serwis elektroniki - iPhone znowu jest sprawny

Po naprawie iPhone znowu działa, jak należy!

 

iPhone 7 po wielu dziwnych przygodach znowu jest sprawny!

Klient otrzymał naprawione urządzenie wraz z 3 miesięczną gwarancją. Nie stracił przy tym żadnych kontaktów, zdjęć i innych danych. Telefon wyglądał i pracował dokładnie tak, jakby nigdy nie był uszkodzony.

 

Jeśli chcesz w przyszłości uniknąć podobnych problemów, zawsze zwracaj uwagę, czy naprawiasz swoje urządzenie w renomowanym serwisie. Nie mówię, że musisz to robić u nas, ale faktem jest, że jesteśmy sprawdzonym i pewnym serwisem elektroniki. W każdym przypadku możesz się z nami skontaktować i za darmo zdiagnozować swoje urządzenie. Dzięki temu dowiesz się, czy wszystko z nim jest w porządku i jaki jest koszt ewentualnej naprawy.

A czy zdecydujesz się je naprawić, to już Twoja decyzja.

Aby skontaktować się z nami, kliknij niebieski przycisk poniżej i przejdź na naszą stronę kontaktową:

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *