Wymiana baterii w iPhone 5 / 5s / 5c w pół godziny w Gdańsku! Jak to robimy?

Zdjęcie baterii iPhone 5 / 5s

Obecne smartfony są świetne – mają doskonałe aparaty, ostre jak brzytwa wyświetlacze i multum innych funkcji. Wszystkie jednak mają jedną i tą samą wadę – baterię. Już po 2 latach większość z nich drastycznie „opada” z energii sprawiając, że korzystanie ze smartfona to męka. Dzisiaj na warsztat bierzemy iPhone 5/5s/5c. Jak wygląda fachowa wymiana baterii w tych modelach?

iPhone 5/5s/5c to następcy przełomowego modelu iPhone 4. Różnią się od niego nieco większym wyświetlaczem, szybszym procesorem, lepszym aparatem, no i oczywiście większą baterią. Wiem, wiem, czytasz to, ponieważ Twoja bateria jest już na wykończeniu i na nic Ci się zdała jej większa pojemność. Nie martw się, ani nie denerwuj, bo w Contact Service błyskawicznie rozwiążemy Twój problem. Zanim opiszę Ci jak wygląda wymiana baterii w tych telefonach, pozwól, że wrzucę tutaj coś na rozluźnienie atmosfery.

Pamiętam, że gdy wyszedł iPhone 5, w internecie szalały memy, które przewidywały, jak będą wyglądać kolejne modele smartfonów Apple. Kojarzysz je? Oto jeden z nich:

Śmieszny obrazek o iPhonach

No cóż, trudno się dziwić takiej radosnej twórczości. Na szczęście projektanci w Apple zachowali zimną krew i zaprojektowali całkiem fajnego iPhone 6… ale o tym pogadamy w innym wpisie. Teraz wracajmy do tematu!

Chcesz wyciągnąć baterię w iPhone 5 / 5s / 5c? Najpierw wyjmij wyświetlacz!

iPhone 5/5s5c wprowadził pewną zmianę konstrukcyjną względem „czwórki”. W czwórce chcąc wymienić baterię, wystarczyło odkręcić dwie śrubki i podnieść tylną klapkę. Następnie na śrubokręt serwisanta czekały kolejne dwie śrubki, trochę mocowania się z klejem i… po sprawie. Bateria z hukiem lądowała w koszu, a na jej miejsce wskakiwała nowa.

W iPhone 5 jest inaczej. W tym modelu, aby dostać się do baterii, należy wyjąć… wyświetlacz! Zupełnie inaczej niż w poprzednikach, tutaj wyświetlacz nie jest przykręcony. On trzyma się na specjalnych uchwytach (i to trzyma się naprawdę mocno!). Teoretycznie do jego wyciągnięcia wystarczy zwykła przyssawka (taka do szyby). Przyczepiasz ją i ciągniesz, modląc się aby nic nie urwać i nie uszkodzić. To chałupnicza metoda, której nikomu nie polecamy i jeśli ktoś w ten sposób naprawia telefony to… tak naprawdę ich nie naprawia, tylko je psuje!

Bezpieczne wyciągnięcie wyświetlacza – na czym to polega?

My do tego celu korzystamy ze specjalnego narzędzia – dzięki niemu potrafimy bezpiecznie podnieść wyświetlacz do góry. Nie uszkadzamy przy tym żadnych taśm, przewodów ani samego wyświetlacza. To ma szczególnie wielkie znaczenie w przypadku modelu 5s. Jest on wyposażony w czytnik linii papilarnych, który połączony jest cieniutką taśmą z płytą główną. Bez zastosowania tego narzędzia, każde otwarcie telefonu wiązałoby się z kosztowną wymianą czytnika, ponieważ jego taśma za każdym razem byłaby urwana.

W tym miejscu przestrzegam Cię – odradzam Ci wymianę baterii w domu, bo tutaj wiele rzeczy może pójść nie tak. My wiemy co zrobić i mamy do tego specjalne narzędzia oraz wiedzę, dzięki którym szybko naprawimy każdy problem. Z tego powodu zachęcam Cię do skorzystania z usług naszego serwisu, tym bardziej że czas wymiany i jej koszt są naprawdę niskie… O czym przekonasz się już za chwilę.

Po udanym wyjęciu wyświetlacza, nie pozostaje nam nic innego niż odkręcić mocowanie taśmy baterii, wypiąć ją i wyciągnąć! Teraz powtarzamy wszystko w odwrotnej kolejności – świeżutka i pełna energii bateria ląduje w telefonie, a my szybko i sprawnie zamykamy go i oddajemy w ręce zadowolonego klienta.

Oczywiście za każdym razem testujemy serwisowane urządzenie, tak aby być pewnym, że klient otrzymuje dokładnie to, za co zapłacił. Czyli w tym przypadku swojego iPhona 5/5s5c z nową baterią, którego nie będzie musiał ładować co 4 godziny!

Zastanawiasz się czy montujemy oryginalne baterie?

Problem z Apple polega na tym, że dostęp do oryginalnych części mają wyłącznie ich firmowe serwisy. My, mimo szczerych chęci nie mamy możliwości dotrzeć do takich baterii, jednak nic straconego. Jesteśmy na rynku od 2001 roku i cały czas testujemy nowych dostawców i badamy jakość ich produktów. Dzięki temu wybieramy takie baterie, które swoimi parametrami są praktycznie identyczne z tą oryginalną od Apple.

Pojemność stosowanych przez nas baterii wynosi: 1560mah

Wymieniamy baterię?

To jak, masz już dosyć ciągłego ładowania swojego iPhona? Zatem nie zastanawiaj się i napisz do nas, aby ustalić wygodny dla Ciebie termin wymiany baterii. I wiesz co jest w tym najlepsze? Jej wymiana zajmie nam zaledwie pół godziny! W tym czasie możesz poczekać u nas, możesz także skoczyć do pobliskiej kawiarni i gdy tylko dopijesz swój napój, Twój iPhone 5/5s/5c będzie na Ciebie czekał pełen energii do dalszego działania! Aha, byłbym zapomniał – koszt tej przyjemności to zaledwie 100zł (jednak dla pewności najpierw skontaktuj się z nami i potwierdź, czy cena nie uległa zmianie lub czy jest w promocji)

Na każdą wymienioną u nas baterię dajemy 6 miesięcy gwarancji!

 

Skontaktuj się z nami i pozbądź się starej, zużytej baterii ze swojego iPhona:

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *