W jakim serwisie warto naprawiać elektronikę? Uważaj na partaczy!

W jakim serwisie warto naprawiać elektronikę - zdjęcie do postu

Naprawa elektroniki to bardzo precyzyjna i delikatna praca. Nie każdy powinien ją wykonywać, ale niestety zdarzają się ludzie, którzy psują, zamiast naprawiać i jeszcze biorą za to pieniądze. Dzisiaj krótko opowiem Ci o tym, jak ważne jest, abyś naprawiał/a swoją elektronikę tylko w renomowanych serwisach.

 

Tanio czy dobrze?

Sporo osób wybiera serwisy w oparciu ceny ich usług. Rozumiem to podejście, bo przecież nikt z nas nie lubi wydawać pieniędzy, a gdy już musimy to zrobić, chcemy ich wydać jak najmniej. Niestety w branży napraw elektroniki niska cena jest najgorszym kryterium wyboru serwisu. Oto dlaczego:


Jest tak, ponieważ w branży usługowej, ktoś musi dla Ciebie wykonać jakąś pracę. Ten ktoś zna swoją wartość, wie, ile czasu poświęcił na naukę, ile wydał na zakup sprzętu, zdobycie certyfikatów i tak dalej. Ta osoba wie, jak prawidłowo wykonać swoją pracę i wie, ile klient powinien za nią zapłacić. Mówimy tutaj o ekspertach, którzy dają Ci gwarancję, że gdy skorzystasz z ich oferty, otrzymasz usługę wysokiej jakości i nie zawiedziesz się. Oczywiście ma to swoją – z reguły wyższą – cenę.


Druga grupa osób nie ma takiego doświadczenia, nie wie za wiele o tym co robi i nie ma do tego odpowiedniego sprzętu. Mimo wszystko jednak nadal oferuje swoje usługi, a ich najmocniejszym argumentem jest niska cena. Mogą sobie pozwolić na takie kwoty, ponieważ z reguły nie muszą utrzymywać dużej infrastruktury, nie kupowali drogiego sprzętu i nie poświęcili dużo czasu na edukację. Jedyne co Ci mogą zagwarantować to niska cena, ale co do jakości ich pracy… tutaj może być różnie. W tym przypadku oszczędność pieniędzy może zamienić się w podwójny wydatek, a dla elektroniki… skończyć się tragicznie.

 

Naprawa po innych serwisach jest najgorsza

 Dlaczego napisałem, że elektronika może skończyć tragicznie? Ponieważ fantazja partaczy-naprawiaczy często sięga granic absurdu. Wielokrotnie otrzymywaliśmy urządzenia serwisowane w niewłaściwy sposób i za każdym razem były to dla nas największe wyzwania serwisowe.


Popularnym przypadkiem jest, że w takich urządzeniach, które do nas trafiają… brakuje części, śrubek, osłon, a nawet elementów elektronicznych. Nie jest to jeszcze wielka tragedia, ponieważ możemy to wszystko uzupełnić i sprawić, że urządzenie znowu będzie sprawne. Gorsze przypadki to takie, gdzie ktoś nieumiejętnie posługiwał się lutownicą i narobił bałaganu na płycie głównej. Spalone elementy, wyrwane ścieżki, brakujące części elektroniczne lub wlutowane w złe miejsce… tutaj lista błędów praktycznie nie ma końca. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zdiagnozować te problemy jest cholernie trudno!


Gdy przychodzi do nas klient z usterką urządzenia, które nigdy nie było naprawiane, wtedy z reguły szybko znajdziemy źródło problemów. W przypadku źle serwisowanych urządzeń szukanie usterki może zająć (i z reguły zajmuje) sporo czasu, bo po prostu nie wiemy co się wcześniej działo z tym urządzeniem i jak bardzo fantazja poniosła poprzedniego „serwisanta”.


Jaki jest tego efekt? Koszty naprawy takiego urządzenia rosną lawinowo. Raz, że nas kosztuje to dużo więcej czasu. Dwa, że urządzenia takie są z reguły poważnie uszkodzone i ich naprawa wymaga skomplikowanych zabiegów.


Morał z tego płynie prosty:


Naprawiaj tylko w sprawdzonych serwisach

Od razu chcę wyjaśnić jedną kwestię. W Gdańsku i całym Trójmieście jest sporo dobrych serwisów i ja nie mówię, że Contact Service jest najlepszy. Co prawda działamy już od lat i mamy grono zadowolonych klientów, jednak Ty powinieneś ocenić serwis samodzielnie. Jak to zrobić?

 

Poczytaj opinie na serwisach takich jak Google i Facebook. Możesz też skorzystać z lokalnych stron typu www.trojmiasto.pl gdzie mieszkańcy oceniają lokalne firmy. Ponadto zasięgnij języka wśród znajomych. Możesz równie dobrze podjechać do serwisu, pogadać z jego pracownikami i samodzielnie ocenić ich fachowość i poziom wiedzy. Czasami wystarczy nawet zadzwonić lub napisać. I pamiętaj o jednej rzeczy:


Niska cena nie oznacza, że za naprawę swojego urządzenia zapłacisz mało!


Często podejrzanie niska kwota powinna zapalić Ci czerwoną lampkę w głowie, bo to od razu śmierdzi niską jakością usług. Jak kończą urządzenia serwisowane przez partaczy i ile to kosztuje? O tym już pisałem powyżej.


Dla Twojego świętego spokoju – wybieraj tylko renomowane serwisy, a jeśli trzeba to dołóż te 20-50 zł i miej pewność, że Twoje urządzenie będzie naprawione przez profesjonalistów. Zaoszczędzisz na tym sporo pieniędzy i nerwów. Zaufaj mi, bo wiem co mówię – za dużo w swoim życiu widziałem urządzeń okaleczonych przez pseudo-serwisantów.

Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi albo chcesz pogadać o naprawie elektroniki, nie krępuj się i napisz do nas:

 

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *