Naprawa hulajnogi Speedway Mini Pro 4. Dziwna usterka, po której hulajnoga przestała działać

Ostatnio do naszego serwisu trafiła zepsuta hulajnoga Speedway Mini Pro 4. Hulajnoga nie włączała się i nie reagowała na żadne próby uruchomienia. Usterka okazała się dosyć błaha — ale za to bardzo dziwna.

Speedway Mini Pro 4 — lekka i szybka

Hulajnoga Mini Pro 4 to bardzo udana konstrukcja. Użytkownicy cenią ją przede wszystkim za bardzo niską wagę, świetne osiągi i bardzo dobry zasięg. Z naszej perspektywy możemy dodać, że są to dosyć solidne hulajnogi, które rzadko pojawiają się w naszym serwisie.

Dlatego ten egzemplarz wzbudził u nas nie lada zainteresowanie, a nasi technicy od razu zrobili wstępne oględziny.

speedway mini pro 4 nie działa

Hulajnoga Speedway Mini Pro 4 trafiła do nas z dziwną usterką . . .

Objawy usterki

Na pierwszy rzut oka wyglądało to nieciekawie. Hulajnoga nie włącza się, nie reagowała na ładowarkę i nie dawała żadnych oznak życia. Objawy te mogą sugerować całą listę usterek, od urwanego kabla, przez spalone zabezpieczenie aż do zepsutych akumulatorów lub uszkodzonego sterownika.

Na pewno taka usterka nie była przyjemna dla właściciela hulajnogi — szczególnie że, jak wspomniał, stało się to nagle. W jednej chwili hulajnoga przestała działać i zamarła. Więc gdy dotarła do nas do serwisu, bez zwłoki przystąpiliśmy do diagnozy i wyceny naprawy. 

Ta usługa jest u nas bezpłatna, a oto jej rezultaty.

Dlaczego Speedway Mini Pro 4 była zepsuta

Podczas diagnozy stopniowo eliminowaliśmy najbardziej oczywiste usterki. Sprawdziliśmy akumulatory i okazało się, że są sprawne. Sprawdziliśmy również kable zasilające i ich połączenia — te również były w porządku. Następnie rozkręciliśmy hulajnogę, żeby sprawdzić jej sterownik — i to właśnie tutaj kryła się usterka.

Wspominałem na początku, że była to dziwna usterka i już wyjaśniam dlaczego. Jej powodem było wgniecenie obudowy sterownika hulajnogi widoczne na poniższych zdjęciach.

speedway mini pro 4 nie działa

Tutaj dobrze widać, jak bardzo wygięta była obudowa

Jako że obudowa jest metalowa, wgniecenie to dotknęło płytki z elektroniką i zrobiło zwarcie zasilania. I właśnie przez to „dziwne” zwarcie hulajnoga Speedway Mini Pro 4 nagle przestała działać.

Ok, ale dlaczego obudowa była wgnieciona i powodowała zwarcie?

Powód był błahy. Klient zamontował sobie gumowe stopki do hulajnogi. Niestety, nieopatrznie przymocował je na zbyt długiej śrubie. I to właśnie ta śruba podczas wkręcania wygięła obudowę sterownika i spowodowała zwarcie.

Prawda że dziwny przypadek?

Najważniejsze jest jednak to, że od tej pory znaliśmy już usterkę i jej naprawa poszła gładko.

Naprawa hulajnogi Speedway Mini Pro 4

Najpierw wyciągnęliśmy płytkę z elektroniką z wygiętej obudowy i usunęliśmy uszkodzenia spowodowane przez wgięcie. Następnie wyprostowaliśmy obudowę i wymieniliśmy śrubę na krótszą, która nie wygnie obudowy w przyszłości. Następnie zrobiliśmy wstępny test działania, który wypadł pozytywnie.

speedway mini pro 4 nie działa

Wyprostowana obudowa, naprawiona elektronika — hulajnoga naprawiona!

Ostatecznie złożyliśmy hulajnogę i przetestowaliśmy ją. Speedway Mini Pro 4 znowu działała, jak należy!

Naprawiamy elektronikę od 2001 roku

Naprawa elektroniki to nasza pasja i robimy to od 2001 roku. W tym czasie naprawiliśmy setki tysięcy urządzeń elektronicznych i jeśli Ty też masz problem z hulajnogą lub inną elektroniką, to z przyjemnością Ci pomożemy.

W naszym serwisie diagnoza i wycena usterki jest bezpłatna. Oznacza to, że możesz do nas oddać swoją hulajnogę (lub inne urządzenie), a my za darmo powiemy Ci, co jest zepsute i ile będzie kosztować naprawa. Jeśli zdecydujesz, że nie chcesz jej naprawiać, wtedy oddamy Ci Twoją hulajnogę bez żadnych opłat.

A jeśli zdecydujesz się na naprawę, wtedy błyskawicznie i fachowo przywrócimy Twoją hulajnogę do życia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij poniższy przycisk, przejdź na stronę kontaktową i wyślij nam wiadomość:

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *