Nie działa przycisk Home w iPhone? Może uszkodzona jest jego taśma?

Nie działa przycisk home - artykuł

iPhony to stosunkowo wytrzymałe telefony, jednak ich budowa sprawia, że niedoświadczeni serwisanci… często je psują.

Dlaczego nie działa przycisk Home w iPhone?

Najczęstszą ofiarą takich osób jest właśnie przycisk Home (czyli okrągły przycisk z przodu telefonu). Dzieje się tak, ponieważ aby dostać się do wnętrza nowych modeli iPhone i wykonać jakąkolwiek naprawę, należy podnieść wyświetlacz. I jest to krytyczny moment, w którym od razu widać, czy ktoś wie, co robi, czy nie.

Aby podnieść wyświetlacz, należy użyć do tego całkiem sporo siły. Polega to na tym, że specjalną przyssawkę mocuje się do wyświetlacza i następnie ciągnie się go w górę. Serwisanci ciągną bardzo mocno, a wyświetlacz nie chce się ruszyć, więc ciągną jeszcze mocniej. Ekran powoli zaczyna się unosić, ale nadal idzie z mocnym oporem i nagle opór się kończy, wyświetlacz wyskakuje z telefonu, a efektem tego zabiegu jest urwana taśma zasilająca przycisk Home.

Tak to robią partacze.

Profesjonaliści mają do tego specjalne narzędzie, które nie tylko ułatwia podniesienie wyświetlacza, ale też sprawia, że nie podniesiesz go za wysoko. Dzięki niemu nie ma fizycznej możliwości, aby urwać tę taśmę. W ten sposób każda naprawa iPhona w profesjonalnym serwisie jest dla niego bezpieczna.

Dlaczego o tym mówię?

Ponieważ nie tak dawno temu klient przyszedł do nas ze swoim iPhonem 7, w którym była uszkodzona taśma przycisku Home.

Jak doszło do tego uszkodzenia?

A no tak, że ktoś inny sobie w nim dłubał (podobno był to serwis) i albo z powodu nieuwagi, albo z braku doświadczenia ta osoba urwała taśmę.

No cóż, czasem to po prostu może się zdarzyć, choć profesjonaliści nie mogą sobie pozwolić na takie błędy. W każdym razie – fachowiec na pewno będzie wiedział, jak poradzić sobie z tym problemem, nawet gdy zdarzy mu się uszkodzić taką taśmę.

Niestety w tym modelu nie można wymienić taśmy na inną, gdyż po jej wymianie przycisk HOME nie będzie działał. Jedyną opcją, aby przywrócić go do życia, jest jej naprawa.

Naprawa przycisku Home w iPhone

Po pierwsze, taśma ta jest na stałe przytwierdzona do przycisku Home. Musieliśmy więc połączyć każdą ścieżkę na taśmie, aby przywrócić jej sprawność.

Na poniższym zdjęciu widać, że jedna część taśmy jest oderwana od drugiej.

Nie działa przycisk home - uszkodzenie

Urwana taśma przycisku HOME w telefonie naszego klienta 

Zanim mogliśmy ją połączyć, musieliśmy dokładnie ją oczyścić i dostać się do ścieżek, do których mogliśmy potem przylutować oderwaną część.

Oto jak wygląda taśma po zabiegu:

Nie działa przycisk home - naprawiona taśma

Naprawiona taśma – na zdjęciu widzisz kilka cienkich drucików, dzięki którym odbudowaliśmy połączenia

 

Wyszystkie te cieniutkie druciki to efekt naszej naprawy – dzięki nim oderwana część ma znowu połączenie z resztą taśmy. Jest to jedyny sposób na naprawę niedziałającego przycisku HOME, którego taśma została urwana.

Potem było już z górki – podpiąć taśmę, zamknąć wyświetlacz, przykręcić go, włączyć telefon, sprawdzić działanie przycisku Home i…

iPhone 7 naszego klienta znowu jest sprawny!

Nie działa przycisk home - usterka naprawiona

iPhone naszego klienta znowu jest w pełni sprawny!

 

Jaki morał płynie z tej historii?

Po pierwsze – zawsze zlecaj naprawę swoich urządzeń w pewnych i sprawdzonych serwisach.

Po drugie – często jest tak, że Twoje urządzenie da się bez problemu naprawić – nawet jeśli inni mówią Ci, że to niemożliwe!

Więc jeśli chcesz porozmawiać z nami o naprawie Twojego iPhona, skontaktuj się z nami, bo to nic nie kosztuje. U nas zawsze masz darmową diagnozę i wycenę naprawy!

Po prostu kliknij niebieski przycisk poniżej i przejdź na stronę kontaktową:

 

1 komentuj

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] Tak było choćby w przypadku iPhona 7, w którym ktoś urwał taśmę elektroniczną przycisku Home. Opis jego naprawy znajdziesz tutaj -> Nie działa przycisk Home w iPhone? […]

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *