Naprawa zalanej elektroniki – jak robimy to w Contact Service w Gdańsku

Naprawa zalanej elektroniki Gdańsk

Zalana elektronika to zmora naszych czasów. Urządzenia mobilne towarzyszą nam na każdym kroku, chociaż niekoniecznie chciałyby nam towarzyszyć w deszczowy dzień… wpaść do kufla z piwem… do basenu… wejść do wanny lub pod pryszcznic i tak dalej. Choć zalanie to poważne uszkodzenie, istnieje spora szansa, że naprawimy Twoją uszkodzoną elektronikę w Contact Service!

 

Zalana elektronika – jak z nią postępować?

Zalanie to bardzo ciężkie i rozległe uszkodzenie. Nie od dzisiaj wiadomo, że prąd nie lubi się z wodą i kontakt z nią jest zabójczy dla elektroniki. Zanim omówimy szerzej ten temat, mam dla Ciebie informację, która może sprawić, że Twoje zalane urządzenie da się jeszcze naprawić.

Zapamiętaj to raz na zawsze:


NIGDY NIE WŁĄCZAJ ZALANEGO URZĄDZENIA!


To jeszcze nie wszystko, bo
jeśli to możliwe:


NATYCHMIAST WYCIĄGNIJ BATERIĘ Z ZALANEGO URZĄDZENIA!


Te dwie zasady to często być albo nie być dla Twojej elektroniki. Woda powoduje liczne zwarcia i im dłużej urządzenie jest połączone z baterią, tym większe mogą być jego uszkodzenia. Jednak woda to cwana bestia i nie zawsze działa w ten sam sposób – oto dlaczego:


Woda pożera elektronikę powoli

Nawet jeśli Twoje urządzenie miało kontakt z cieczą, a mimo to na pozór działa prawidłowo to nie ryzykuj, wyłącz je i daj na przegląd do serwisu. Często woda nie powoduje natychmiastowych uszkodzeń, ale działa po cichu. Mówiąc wprost: powoduje korozję, która po jakimś czasie może prowadzić do poważnego uszkodzenia elektroniki. Z wodą nie ma żartów.

No dobra, ale co zrobić, gdy doszło do uszkodzeń? Jak naprawić takie urządzenie? Oto jak my to robimy w naszym serwisie.


Naprawa zalanej elektroniki w Contact Service w Gdańsku

Naszym pierwszym krokiem do naprawy jest upewnienie się, że zalane urządzenie jest odłączone od baterii. Tutaj nie ma przebacz – jako fachowcy nie możemy sobie pozwolić na tak podstawowe błędy.


Następnie rozkręcamy urządzenie i z każdego elementu oraz powierzchni płyty głównej usuwamy pozostałości cieczy.


Kolejnym krokiem jest diagnoza uszkodzeń. To właśnie na tym etapie wiemy już, czy dane urządzenie da się naprawić, czy będzie to nieopłacalny wysiłek. Co ważne – aż do tego momentu cały ten proces jest u nas DARMOWY! Zobacz, że to bardzo korzystny układ – przynosisz do nas swoją zalaną elektronikę, a my za darmo informujemy Cię o skali zniszczeń i albo podajemy wycenę naprawy, albo mówimy, że urządzenia nie opłaca się reanimować, ale… jednocześnie oferujemy Ci odzyskanie danych z niego! To chyba całkiem niezły układ, nieprawdaż? Dobra, teraz wracamy do naprawy i następnego kroku.


Gdy już znamy uszkodzenia, przystępujemy do ich naprawy. Tutaj bywa różnie, bo czasami wystarczy przelutować niektóre elementy, czasami należy je wymienić, a w gorszych przypadkach… Musimy odtworzyć ścieżki na płytce, które zostały dosłownie pożarte przez korozję.


W niektórych przypadkach musimy też wymienić wyświetlacz lub inne elementy, których nie da się naprawić po zalaniu.


Załóżmy, że Twoje urządzenie dało się naprawić. Wykonaliśmy wszystkie niezbędne kroki, zdiagnozowaliśmy uszkodzenia i naprawiliśmy je. Co dalej?


Teraz przychodzi czas na test działania. Sprawdzamy wszystkie funkcje Twojego urządzenia, badamy je gruntownie, nie tylko pod kątem poprawności działania, ale także mierzymy przepływ prądu i inne sygnały, jakich dostarcza nam elektronika. Jeśli wszystko jest ok, oznacza to, że urządzenie nie ma żadnych ukrytych problemów i cała naprawa zakończyła się sukcesem.


Podsumowaniem naprawy jest poskładanie urządzenia w jedną całość (gwarantuję Ci, że w trakcie składania nie zostają nam na blacie żadne „niepotrzebne” części 🙂 ) i uśmiech na twarzy zadowolonego klienta, który na powrót ma sprawne urządzenie. 


Jeśli zależy Ci na fachowej diagnozie i naprawie Twojej elektroniki, zgodnie z najnowszymi standardami, to zapraszamy Cię do naszego serwisu!


Znajdziesz nas przy ulicy Klonowej 1/31 w Gdańsku Wrzeszczu. Jeśli masz jakieś pytania lub chciałbyś umówić się na diagnozę lub naprawę, to skontaktuj się z nami. Najszybciej odpowiadamy przez Facebook lub telefonicznie, ale możesz też wysłać nam e-maila:

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *