Naprawa hulajnogi Ninebot ES2 Segway

hulajnoga ninebot przetarty przewód

Dokonałaś/eś zakupu hulajnogi Ninebot ES2 Segway w której zaczęły występować problemy o nieznanym Tobie źródle? Niezwłocznie powinieneś zapoznać się z opisem usterki którą zdiagnozowaliśmy oraz usunęliśmy.

W kierownicy hulajnogi Ninebot ES2 Segway doszło do przetarcia przewodów zasilania silnika hulajnogi i zwarcia na skutek którego stopiła się izolacja na przewodzie zasilania silnika ( jedna faza) która następnie doprowadziła do zwarcia z kostką czujników halla i ich uszkodzenia.

hulajnoga ninebot przetarty przewód

Uszkodzeniu uległ również obwód jednej fazy w sterowniku silnika oraz para tranzystorów zasilania silnika. Spaliły się dokumentnie 2 ścieżki na laminacie płyty głównej sterownika. Sterownik jesteśmy w stanie naprawić, odbudować ścieżki i wymienić tranzystory. Dodatkowo usunąć uszkodzenia instalacji i wymienić złączki oraz spalone przewody. Sporym problemem są czujniki halla które nie występują do zamówienia jako element zamienny a jedynie w całości z silnikiem.

Podsumowanie naprawy hulajnogi Ninebot ES2 Segway:

Wymiana uszkodzonych tranzystorów sterowania silnikiem i wymiana 2 uszkodzonych czujników halla w silniku. Dodatkowo serwisu wymagał sterownik silnika polegająca na odbudowie 2 spalonych całkowicie ścieżek zasilania tranzystorów, wymiana stopionych przewodów oraz złączek. Finalnie należało wykonać zaizolowanie wszystkich przewodów i złączek taśma parcianą w celu zabezpieczenia ich przez przetarciem.

This slideshow requires JavaScript.

Zapraszamy do wpisu opisującego naprawę hulajnogi Speedway Mini Pro 4 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *