Tablet Lenovo A8-50L nie włącza się – oto co było przyczyną tej usterki

Tablet Lenovo A8-50L nie włącza się

Do Contact Service trafił ostatnio tablet Lenovo A8-50L z dosyć poważnym problemem: nie włączał się.

Klient powiedział nam, że tablet działał bez problemu aż pewnego dnia po prostu się wyłączył. Od tego momentu nie dało się z nim nic zrobić. Na nic było ładowanie, nie pomogło również podłączenie do komputera.

Tablet nie reagował i wszystko wskazywało na to, że jest to poważna usterka.

Przyczyn takiego zachowania tabletu Lenowo A8-50L mogło być kilka – na przykład wadliwa bateria lub uszkodzone połączenie baterii z płytą główną. Otworzyliśmy więc Tablet aby przystąpić do diagnozy.

Tablet Lenovo A8-50L nie włącza się

Okazało się, że bateria ma poprawne napięcie i jest prawidłowo podlączona do płyty głównej urządzenia. A więc problem leżał gdzieś w elektronice tabletu. I my mamy sprytny sposób na to, aby znaleźć źródło tego problemu.

Przyczyna problemów z tabletem Lenovo A8-50L

Do wykrycia układu elektronicznego, który był uszkodzony użyliśmy kamery termowizyjnej. Kamera ta wykrywa i pokazuje temperaturę obiektów, które aktualnie nagrywa. Ustawiliśmy ją więc nad płytą główną tabletu i włączyliśmy tablet.

Efekt?

Kamera natychmiast zarejestrowała, jak jeden układ nagrzewa się bardziej niż inne. I bardziej niż powinien. Oto zdjęcie kadru z kamery i uszkodzony układ oznaczony jaskrawym kolorem:

Tablet Lenovo A8-50L nie włącza się

Okazało się, ze jest to układ odpowiedzialny za zasilanie tabletu. To dlatego Lenovo A8-50L nie włączał się!

Fachowa naprawa

Zdiagnozowaliśmy już problem (u nas diagnoza i wycena naprawy są zawsze darmowe!) więc przystąpiliśmy do naprawy. Polegała ona na wylutowaniu uszkodzonego układu, oczyszczeniu płyty głównej i zamontowaniu nowego.

Cały proces przebiegł bez żadnych problemów i kilkadziesiąt minut później tablet Lenovo A8-50L znowu był sprawny!

Szukasz serwisu, w którym naprawisz swój tablet?

Jeśli Twój tablet również się nie włącza lub działa nieprawidłowo, to zapraszamy Cię do Contact Service. Za darmo zdiagnozujemy Twój tablet i podamy Ci koszt naprawy – bez żadnych zobowiązań.

Jak widzisz z powyższego artykułu, znamy się na naprawie elektroniki i robimy to już od 2001 roku. Skontaktuj się z nami – kliknij niebieski przycisk poniżej aby przejść do strony kontaktowej:

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *