Jak zwiększyć pamięć w iPhonie 6 z 16 do 64GB?

Jak zwiększyć pamięć w iPhone 6

Jeśli masz iPhona i brakuje Ci w nim pamięci na zdjęcia, muzykę i inne rzeczy, to w internecie znajdziesz wiele poradników, co zrobić, aby zwolnić nieco miejsca. My jednak idziemy nie o krok, a co najmniej o 10 kroków dalej w tym temacie – my powiększamy pamięć.

Problem z brakiem pamięci w iPhonie 6

iPhone w przeciwieństwie do wielu telefonów z Androidem nigdy nie oferował wejścia na karty pamięci. Z tego powodu, jeśli kupiłeś model np. 16GB i po jakimś czasie zabrakło Ci miejsca… sorry – masz problem.

A może go nie masz?

Zależy jak na to patrzeć, bo z naszej perspektywy nie ma żadnego problemu, aby zwiększyć pamięć w Twoim iPhonie.

Jak się to robi?

Omówimy to na przykładzie iPhona 6, w którym niedawno wykonaliśmy taki zabieg. Dzięki zdjęciom zobaczysz czarno na białym, że taki zabieg nie tylko jest możliwy, ale też w pełni bezpieczny dla Twojego iPhona. Musisz jednak wiedzieć, że jeśli Twój telefon jest jeszcze na gwarancji, to przez taką modyfikację stracisz ją. A jeśli gwarancja już się skończyła? Wtedy nie masz czym się przejmować.

Przejdźmy zatem do opisu tej modyfikacji.

Jak zwiększyć pamięć w iPhonie 6 – krok po kroku

Operację zaczynamy klasycznie – od zrobienia kopii zapasowej danych naszego klienta. Następnie dokumentujemy na zdjęciu obecny stan pamięci jego iPhona 6:

Jak zwiększyć pamięć w iPhone 6 - screen z telefonu przed modyfikacją
Jak zwiększyć pamięć w iPhone 6 - telefon przed zabiegiem

Jak widać, telefon miał 16GB pamięci przed modyfikacją. No dobrze, zatem teraz musimy rozłożyć go na czynniki pierwsze. Nie będę Cię tu zanudzał dokładnym opisem – nie ma tu nic ciekawego. Ostatecznie wylądowaliśmy z płytą główną w rękach i przygotowujemy ją do wylutowania starej kości pamięci.

A tak wygląda świeżo wylutowana, stara pamięć z iPhona 6:

Jak zwiększyć pamięć w iPhone 6 - wylutowana pamięć

A oto i wylutowana pamięć

Teraz należy wziąć nową kość i skopiować na nią dane konfiguracyjne ze starej pamięci. Bez tych danych byłaby ona bezużyteczna. Robimy to na specjalnym programatorze.

Jak zwiększyć pamięć w iPhone 6 - pamięć w programatorze

Pamięć w programatorze

 

Jak zwiększyć pamięć w iPhone 6 - programujemy nową pamięć

Programujemy nową pamięć

Kiedy nowa pamięć jest już zaprogramowana, możemy przystąpić do jej wlutowania. (Uprzednio oczyściliśmy i przygotowaliśmy płytę główną iPhona 6). Przy lutowaniu pamięci należy uważać na temperaturę. Jest to bardzo delikatny układ i przegrzanie, po prostu go zepsuje. Na szczęście dla nas to nie problem – pamięć bezpiecznie ląduje na płycie głównej.

Jak zwiększyć pamięć w iPhone 6 - Wlutowaliśmy nową pamięć

Właśnie wlutowaliśmy nową pamięć – porównaj ją z monetą – to wszystko są prawdziwie mikroskopijne wielkości

Najgorszy etap mamy już za sobą – teraz pozostają same przyjemności. Składamy telefon i czas na jego uruchomienie, jednak… najpierw musimy wgrać do niego system operacyjny. Robimy to, podłączając telefon do komputera i wgrywamy system przez iTunes.

Jak zwiększyć pamięć w iPhone 6 - wgrywamy oprogramowanie

iTunes wykrywa telefon – więc wszystko działa

 

Jak zwiększyć pamięć w iPhone 6 - instalujemy system

Instalujemy system w telefonie

Telefon uruchamia się i działa bez problemu – doskonale! Oznacza to, że prawidłowo zamontowaliśmy nową pamięć, która pracuje bez żadnego zarzutu. Można by powiedzieć, że iPhone jest już gotowy do oddania go w ręce klienta, ale pozostaje nam do zrobienia jeszcze jedna ważna rzecz -> Wgrywamy kopię zapasową plików i ustawień, którą zrobiliśmy na samym początku.

Jak zwiększyć pamięć w iPhone 6 - wgrywamy backup


I gotowe! Kiedyś ten iPhone 6 miał zaledwie 16GB pamięci, a dzisiaj? Dzisiaj powiększyliśmy ją do 64GB! Niezła różnica, prawda? Oto potwierdzenie, że iPhonowi faktycznie przybyło mnóstwo świeżej pamięci:


Jak zwiększyć pamięć w iPhone 6 - 64GB po modyfikacji

Po modyfikacji telefon ma 64GB pamięci

 

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nasz klient dostaje dokładnie taki sam telefon, jaki dostarczył nam przed zabiegiem. Ma wszystkie swoje pliki i wszystkie ustawienia i na pierwszy rzut oka… nic się nie zmieniło. Jednak jeden rzut oka w ustawienia telefonu i od razu widać, że jego pamięć rozrosła się do imponujących 64GB.

Też tak chcesz?

Chcesz zapytać o możliwość zwiększenia pamięci w Twoim iPhonie?

Chcesz dowiedzieć się, ile to trwa i jaka jest cena takiej modyfikacji?

Masz inne pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci niezbędnych informacji. Kliknij niebieski przycisk poniżej, aby przejść do strony kontaktowej:

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *