Jak usunąć blokadę iCloud z iPada

Jak usunąć blokadę iCloud

Co zrobić, gdy Twój iPad jest zabezpieczony blokadą iCloud i nie możesz z niego skorzystać? Dobrym początkiem będzie przeczytanie tego artykułu, ponieważ doskonale znamy ten problem i wiemy, jak go rozwiązać (dotyczy do wyłącznie wybranych modeli).

 

Blokada iCloud w iPadzie – z jednej strony dobrze, z drugiej nie

Blokada konta iCloud to z jednej strony świetne rozwiązanie, które pozwala blokować kradzione urządzenia, a z drugiej… Dobre narzędzie dla nieuczciwych sprzedawców. W serwisach ogłoszeniowych aż roi się od osób, które sprzedają zablokowane urządzenia, bo po prostu chcą się ich pozbyć i przy okazji zarobić na tym niezłe pieniądze.

Kupujesz „sprawnego” iPada, a gdy już go otrzymasz, szybko okazuje się, że na dobrą sprawę nie możesz go nawet uruchomić. Co zrobić w tej sytuacji?

Sprawa nie wygląda ciekawie, ponieważ blokada iCloud jest dosyć skomplikowana. Jej usunięcie w tradycyjny sposób jest niemożliwe. Na nic zdadzą się modyfikacje oprogramowania, bo to dobrze przemyślane zabezpieczenie. A jednak jest światełko w tunelu.

Jednym sposobem jest skorzystanie z bardzo drogiej usługi odblokowania takiego iPada – jednak mało osób się na to decyduje ze względu na wysoki koszt. Istnieje jeszcze jeden sposób, dzięki któremu da się odblokować niektóre modele iPadów i jest on znacznie, znacznie tańszy.

Sposób ten można zastosować w poniższych modelach:

  • iPad 2
  • iPad 3
  • iPad 4
  • iPad Mini
  • iPad Mini 2
  • iPad Air
  • iPad Air 2

Co więcej, muszą to być iPady w wersji z modułem GSM (często nazywane 3G). iPady z samym tylko WiFi są nie do ruszenia tym tańszym sposobem. Je odblokować można jedynie, korzystając z drogiej usługi usunięcia ich z bazy danych.

Na czym to wszystko polega?

No cóż, skoro nie da się zmodyfikować oprogramowania, trzeba zatem przerobić… elektronikę!

Tak – dobrze czytasz – przeróbka elektroniki sprawi, że Twój iPad znowu będzie odblokowany. Niestety, odbędzie się to pewnym kosztem – ale o tym za chwilę.

Teraz przejdźmy do konkretów.

Twój iPad ma unikalny numer seryjny, przypisany do jego modułu GSM, który odpowiada za komunikację z sieciami komórkowymi. Aby móc go używać, przy pierwszym uruchomieniu (lub po wyczyszczeniu wszystkich danych i ustawień) musisz podłączyć go do internetu. Wtedy iPad komunikuje się z serwerami Apple i sprawdza, do jakiego konta przypisany jest Twój egzemplarz. Jeśli jest to konto poprzedniego właściciela, a Ty nie masz jak poprosić go o odblokowanie Twojego iPada… wtedy właśnie mówimy o blokadzie iCloud.

Tak zablokowanego iPada nie da się uruchomić i skonfigurować, bo ten cały czas domaga się hasła do konta poprzedniego użytkownika. I jak wspominałem, możesz albo skorzystać z cholernie drogiej usługi usunięcia tej blokady, albo jeśli masz odpowiedni model iPada (wymieniłem je powyżej) możesz odblokować go, modyfikując jego elektronikę.

Cały trik polega na tym, aby wyłączyć moduł GSM. W ten sposób iPad nie bedzie już miał unikalnego numeru seryjnego i serwery Apple nie przypiszą go do poprzedniego konta. Tak zmodyfikowanego iPada możesz bez problemu skonfigurować i założyć na nim swoje konto użytkownika i… korzystać z niego bez przeszkód!

Jedyny minus jest taki, że iPad od tego momentu będzie łączył się z internetem „tylko” przez WiFi. Moduł GSM będzie wyłączony, więc iPad nie będzie mógł korzystać z internetu mobilnego.

Coś za coś – brak mobilnego internetu to chyba dosyć niska cena za to, że Twój iPad znowu będzie w pełni sprawny, prawda?

Co więc należy zrobić, aby wyłączyć moduł GSM i zdjąć blokadę iCloud?

Odpowiem Ci na to pytanie na przykładzie iPada 2, którego niedawno odblokowaliśmy w naszym serwisie.

Oczywiście najpierw musimy rozłożyć iPada na czynniki pierwsze i dostać się do jego płyty głównej. Następnie ściągamy metalową osłonę procesora. Zobacz na poniższe zdjęcie – duży czarny układ to procesor, a po jego lewej stronie znajdują się mikro-elementy elektroniczne (zdjęcie jest zrobione pod mikroskopem w dużym powiększeniu). To właśnie jeden z tych elementów nas interesuje.

Jak usunąć blokadę iCloud z iPada

W dużym powiększeniu widać mikroskopijne elementy elektroniczne. To właśnie jeden z nich nas interesuje

 

Element ten nazywa się rezystorem i wystarczy go usunąć, aby przerwać komunikację modułu GSM z procesorem i w ten sposób… odblokować Twojego iPada!

WAŻNE: Jest to artykuł informacyjny, który opisuje jak zdjąć blokadę iCloud w wybranych modelach iPadów.  W przypadku z chęci skorzystania z usługi prosimy o kontakt z nami poprzez mail .

Jednak poza blokadą iCloud Twój iPhone lub iPad może być także zablokowany kodem – i w tym przypadku przyjdziemy Ci z pomocą i sprawimy, że będziesz znowu mógł odblokować i korzystać ze swojego urządzenia. Wystarczy tylko, że skontaktujesz się z nami. 

Po prostu kliknij niebieski przycisk poniżej, aby przejść na stronę kontaktową: