Jak odzyskać dane z zepsutego telefonu

Jak odzyskać dane z zepsutego telefonu - Artykuł

Co zrobić, gdy Twój telefon się nie włącza, a masz na nim ważne dane? To może wyglądać na sytuację bez wyjścia, ale w rzeczywistości, są metody na to, aby odzyskać dane z niewłączającego się telefonu. Jak się to robi?

Jak odzyskać dane z zepsutego telefonu?

Są 3 sposoby na to, aby odzyskać dane z telefonu, który się nie włącza:

  1. Naprawić go w takim stopniu, aby dało się z nim połączyć poprzez złącze USB. Jeśli ta metoda zawiedzie i telefon będzie na tyle uszkodzony, że nie da się go naprawić, wtedy przechodzimy do kolejnej.
  2. Odnajdujemy odpowiednie punkty na płycie głównej telefonu, dzięki którym będziemy mogli podłączyć się do pamięci i odczytać jej zawartość (nie każdy telefon ma taką możliwość).

Jeśli i ten sposób okaże się nieskuteczny, pozostaje nam skorzystać z ostatniej deski ratunku, czyli:

  1. Wyciągamy kość pamięci i za pomocą specjalnego programatora odczytujemy jej zawartość.

Jak widzisz to, że Twój telefon się nie uruchamia, nie znaczy, że wszystko stracone. I żebyś miał lepszy obraz tego, jak wygląda takie odzyskiwanie danych, poniżej opisałem dla Ciebie cały ten proces.

Odzyskiwanie danyh z zepsutego telefonu krok po kroku

Jakiś czas temu zgłosił się do nas klient z uszkodzonym telefonem, na którym miał ważne zdjęcia i inne pliki. Po darmowej diagnozie okazało się, że telefonu nie da się naprawić, ale odzyskanie danych jest możliwe. Decyzja klienta była prosta: odzyskujemy!

W tym przypadku wykorzystaliśmy metodę numer 2 – znaleźliśmy odpowiednie punkty na płycie głównej i dzięki nim przejęliśmy sterowanie nad pamięcią. Telefonu nie dało się naprawić, więc była to jedyna sensowna opcja.

Tak wygląda płyta główna po wyjęciu jej z telefonu:

Jak odzyskać dane z zepsutego telefonu

Tak wygląda płyta główna uszkodzonego telefonu, z którego odzyskamy dane

 

A tak prezentuje się, gdy podłączyliśmy się do niej, aby nawiązać komunikację z pamięcią:

Jak odzyskać dane z zepsutego telefonu - Połączenie z płytą główną

Podłączyliśmy się do odpowiednich miejsc na płycie głównej i właśnie odczytujemy pamięć urządzenia

 

Teraz wszystko polega na odpowiednim ustawieniu urządzeń tak, aby komunikacja z pamięcią odbyła się poprawnie. Następnie za pomocą specjalnego programu odczytujemy zawartość pamięci.

Ciekawostką jest, że odczytujemy w ten sposób „surowe” dane, czyli po prostu ciąg zer i jedynek (czyli coś takiego: 10011011000110101110). Oczywiście, jest to duże uproszczenie, ale mniej więcej na tym to polega. Następnie zadaniem programu jest poskładanie tych zer i jedynek w faktyczne dane, które były zapisane w pamięci.

Zależnie od ilości danych proces ten może trwać od kilku godzin do nawet kilku dni.

Po zakończonym odczycie, dane z telefonu są już zabezpieczone. Możesz teraz na powrót z nich korzystać i znowu cieszyć się swoimi zdjęciami, muzyką, lub odzyskać ważne dokumenty.

Ludzie mogą Ci wmawiać różne rzeczy – że zepsuty telefon nadaje się tylko do wyrzucenia, że nie odzyskasz już swoich danych, że zupa była za słona… Dlatego nie ufaj ich opiniom i ZAWSZE skonsultuj swój problem z fachowcami, tym bardziej że u nas taka konsultacja i diagnoza urządzenia jest zawsze DARMOWA.

Czy Ty też chcesz odzyskać swoje dane?

Poza opisanym tutaj przypadkiem odzyskujemy dane również z kart pamięci i pendrive’ów (nawet z tych uszkodzonych, których nie widzi komputer), a także z zepsutych telefonów i tabletów.

Chcesz porozmawiać o odzyskaniu danych z Twojego urządzenia? Skontaktuj się z nami. W tym celu kliknij niebieski przycisk poniżej:

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *