Dlaczego iPhone nie chce się połączyć z komputerem?

Dlaczego iphone nie chce się połączyć z komputerem

Z reguły tego typu uszkodzenie pojawia się nagle. Korzystamy z iPhona, aż pewnego dnia ten po prostu… nie chce się połączyć z komputerem. Czy to powód do wydatków? Niekoniecznie – opisałem dla Ciebie typowe powody tej usterki w tym artykule.

 

iPhone nie chce się połączyć – dlaczego?

Powodów tej usterki może być mnóstwo. Za chwilę krótko omówimy każdy z nich, a teraz chcę Cię uspokoić, że z reguły da się to naprawić małym kosztem. Zaczynajmy więc.

Czy Twój komputer jest sprawny?

Diagnozę tego problemu zacznij od sprawdzenia stanu swojego komputera. Często to właśnie z nim jest coś nie tak i to on jest głównym źródłem problemów. Spróbuj podłączyć telefon do innego gniazda USB, a jeśli to nie pomoże wtedy koniecznie przetestuj połączenie na innym komputerze. Jeśli inna maszyna bez problemu wykryje Twojego iPhona, wtedy masz jasną odpowiedź – Twój komputer potrzebuje serwisu lub aktualizacji oprogramowania.

A co jeśli na drugim komputerze nic się nie dzieje? Wtedy przechodzimy do kolejnego punktu.

A może kabel nie łączy?

Kolejnym popularnym powodem braku połączenia jest uszkodzony kabel. Nawet jeśli kabel ten ładuje Twojego iPhona, nie znaczy to, że będzie sprawnie łączył go z komputerem. Wystarczy drobne uszkodzenie, zbyt mocne pociągnięcie lub zabrudzone styki kabla, żeby ten przestał łączyć. Bądźmy szczerzy – kable od Apple nie słyną z wytrzymałości.

Aby upewnić się, że to kabel jest winowajcą pożycz od znajomego inny kabel i podłącz go dwóch różnych komputerów. Jeśli telefon łączy się bez problemu – oto i masz przyczynę. Możesz spróbować wyczyścić styki w swoim kablu i zobaczyć czy to pomoże – jeśli nie, oznacza to, że Twój kabel jest do wymiany.

A jeśli to nadal nie pomaga, czas na następny krok.

Zabrudzone gniazdo ładowania?

To częsta przypadłość współczesnych smartfonów, które są z nami na każdym kroku. Kurz gromadzi się w gnieździe i po czasie robi się go tyle, że skutecznie uniemożliwia dobre połączenie z kablem. Jeśli upewniłeś się, że masz sprawny komputer i działający kabel, to jest następna, najbardziej prawdopodobna przyczyna problemów. Zabrudzone gniazdo objawia się również tym, że telefon często nie łączy przy ładowaniu lub minimalny ruch sprawia, że przestaje się ładować.

Oczywiście możesz próbować wyczyścić gniazdo w domu, jednak możesz je przez to dodatkowo uszkodzić. Sugeruję Ci wizytę w serwisie, gdzie fachowiec zrobi to od ręki i za niewielkie pieniądze. Dodatkowo, jeśli okaże się, że telefon dalej nie łączy, serwisant pomoże Ci zdiagnozować faktyczną usterkę – my robimy to za darmo.

Jeśli jednak zabrudzone gniazdo nie jest powodem problemów z łącznością, dochodzimy tutaj do poważniejszych usterek, które możesz naprawić w serwisach. Mogą to być:

  • Problemy z oprogramowaniem telefonu
  • Uszkodzone gniazdo ładowania
  • Uszkodzenie na skutek zawilgocenia
  • Pęknięte lub wyrwane ścieżki lutownicze (np, na skutek upadku)
  • Inne mniejsze lub większe uszkodzenia, które zdiagnozuje dobry serwis

Mam nadzieję, że Twój problem z łącznością dotyczył prostych rzeczy, typu aktualizacja komputera lub wymiana kabla. Jeśli jednak problem ten nadal występuje w Twoim iPhonie to niestety, czeka Cię wizyta w serwisie.

Jeśli chcesz skorzystać z naszej pomocy, to musisz wiedzieć, że zdiagnozujemy Twoje urządzenie za darmo i za darmo podamy Ci dokładny koszt jego naprawy. Decyzja co z tym zrobić należy do Ciebie. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami i opisz swój problem z iPhonem. W tym celu kliknij niebieski przycisk poniżej:

 

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *