Nie działa dźwięk w iPhone 7 – nie słychać rozmówcy, nie działa dyktafon oraz głośnik. Oto jak naprawić tę usterkę.

iPhone 7 nie działa dźwięk

 Nie działa tryb głośnomówiący, nie da się nagrać głosu na dyktafonie lub nie słychać dźwięku w trakcie rozmowy – to wszystko typowe oznaki usterki dźwięku w iPhonie 7. W tym artykule omówimy wszystkie te symptomy i powiemy Ci, dlaczego nie działa dźwięk w Twoim iPhone 7 . . . Oraz jak skutecznie naprawić tę usterkę w zaledwie 3 godziny!

 

Usterka dźwięku w iPhonie 7 to dobrze znany problem i jest on związany z awarią układu audio. Awaria ta objawia się na trzy sposoby. Czasami możesz zauważyć jedynie jeden objaw – jednak najczęściej występują 2 albo wszystkie 3 w jednym momencie. Omówmy je szybko, żebyś wiedział, jak samemu zdiagnozować swojego iPhona 7.

Objaw 1 – Nie można włączyć trybu głośnomówiącego

Odbierasz rozmowę, ale nie chcesz trzymać telefonu przy uchu. Patrzysz więc na ekran i sięgasz palcem, aby włączyć ikonkę głośnika i uaktywnić tryb głośnomówiący . . . Ale chwila . . . Dlaczego ta ikonka jest szara? Próbujesz ją nacisnąć – jednak nic się nie dzieje. Rozłączanie się i ponowne łączenie również nic nie daje . . . Tak samo, jak ponowne uruchomienie telefonu. Ikonka głośnika nadal pozostaje szara.

iPhone 7 nie działa głośnomówiący

No cóż – w tym przypadku wszystko wskazuje na to, że Twój iPhone padł ofiarą typowej usterki dla tego modelu – zepsuł się moduł audio. Ale, żebyś miał 100% pewność, sprawdź kolejne dwa objawy.

Objaw 2 – Nie działa nagrywanie dźwięku

Jeśli lubisz robić notatki głosowe albo chcesz nagrać jakiś dźwięk, to istnieje szansa, że skorzystasz z dyktafonu. Włączysz aplikację, naciśniesz przycisk nagrywania i . . . nic się nie stanie. Wtedy właśnie zorientujesz się, że ten czerwony przycisk uruchamiający dyktafon jest jakiś dziwny – ciemniejszy niż zwykle. I jeśli tutaj również ponowne uruchomienie aplikacji lub telefonu nie rozwiązało problemu – to wiesz już, że najpewniej problem leży w uszkodzonym układzie audio.

iPhone 7 nie działa dźwięk

Sprawdźmy zatem trzeci i ostatni objaw tej usterki

Objaw 3 – Nie słychać dźwięku podczas rozmowy

Odbierasz telefon i zamiast głosu znajomej osoby słyszysz ciszę. Rozłączasz się, dzwonisz ponownie i nadal to samo. Zdziwiony, próbujesz dzwonić pod inny numer – jednak nadal nic nie słyszysz. To jeden scenariusz. Drugi jest taki, że słyszysz swojego rozmówcę, jednak on nie słyszy Ciebie. I tak jak w poprzednich krokach, jeśli restart telefonu nie ‘naprawił’ tego problemu . . . Oznacza to, że w Twoim iPhone 7 uszkodzony jest moduł audio.

Znasz już wszystkie objawy oraz samą usterkę – teraz czas na jej fachową naprawę. Oto jak się to robi.

Fachowa naprawa dźwięku w iPhone 7

Jak już wspominałem, winę za te wszystkie problemy ponosi układ audio znajdujący się na płycie głównej iPhona 7. Na początku więc rozbieramy cały telefon, wyciągamy z niego płytę i odnajdujemy układ audio. Następnie podgrzewamy go specjalnym urządzeniem i delikatnie wyciągamy z płyty głównej.

Gdy już wymontujemy układ audio, oczom naszym ukaże się taki oto widok. Na poniższym zdjęciu widać styki (punkty lutownicze), do których przymocowany jest układ. Widać też powód usterki, który zaznaczyłem czerwoną strzałką. Są to styki wyrwane z płyty głównej, które sprawiły, że układ stracił zasilanie.

iPhone 7 nie działa dźwiek

Dlaczego styki były wyrwane? Najczęstszym powodem jest upadek telefonu. Jeśli telefon upadnie Ci nawet z niewielkiej wysokości, układ audio może minimalnie się poruszyć i tym samym wyrwać niektóre styki i stracić połączenie z telefonem.

Drugim najczęstszym powodem jest naprawa przez niewykwalifikowane osoby. Wymiana takiego układu to bardzo precyzyjna i delikatna praca, przy której niewprawione osoby mogą popełnić błąd.

Naprawa tej usterki polega na odtworzeniu wyrwanych styków tak, aby układ znowu miał połączenie z telefonem. Czasem może się też zdarzyć, że sam układ będzie uszkodzony i należy go wymienić na nowy. Sama naprawa zajmuje nam zaledwie 3 godziny i nie wpływa na dane, które masz w swoim iPhonie. Oznacza to, że nie stracisz żadnych zdjęć, kontaktów, muzyki oraz innych danych i ustawień.

Po naprawie przychodzi czas na test iPhona 7.

Dźwięk w iPhone 7 znowu działa!

Aby upewnić się, że wszystko działa, jeszcze zanim złożymy telefon, podłączamy płytę główną do wyświetlacza i testujemy działanie dźwięku.

Test 1 – czy działa tryb głośnomówiący? Tak! Ikonka głośnika nie jest już szara i w trakcie rozmowy można włączyć tryb głośnomówiący!

iPhone 7 nie działa głośnomówiący

Test 2 – czy da się nagrać dźwięk dyktafonem? Tak! Ikonka nagrywania znowu jest czerwona, a dyktafon nagrywa dźwięk!

iPhone 7 nie działa dźwięk

Test 3 – czy my słyszymy rozmówcę i czy rozmówca nas słyszy? Tak! Testowa rozmowa, którą wykonaliśmy w serwisie przebiegła bez problemu!

Wszystko to oznacza jedno – iPhone 7 jest znowu sprawny, a dźwięk działa, jak należy. Telefon nie utracił żadnych danych i działa ‘jak nowy’. Jesteśmy pewni wysokiej jakości naszej pracy, dlatego na każdą taką naprawę udzielamy 1 miesiąc gwarancji.

Twój iPhone 7 może być sprawny w 3 godziny i z gwarancją satysfakcji!

Jeśli Ty też masz podobny problem z dźwiękiem w swoim iPhonie 7 to zapraszamy do kontaktu – elektronikę naprawiamy od 2001 i znamy się na tym, jak mało kto.

Za darmo zdiagnozujemy Twój smartfon i podamy Ci czas oraz koszt naprawy. Następnie zdecydujesz, czy chcesz skorzystać z naszych usług. Jeśli nie, wtedy oddamy Ci telefon bez żadnej opłaty. A jeśli tak, wtedy błyskawicznie przystąpimy do naprawy, a Ty znowu będziesz cieszyć się sprawnym, fachowo naprawionym iPhonem 7!

Przyjmujemy telefony do naprawy z całej Polski!

Zadaj nam pytanie lub umów się na bezpłatną diagnozę – kliknij niebieski przycisk poniżej i przejdź na stronę kontaktową:

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *