Oto jak reanimowaliśmy wykrywacz Garrett Ace 250 po zalaniu i “naprawie” przez inny serwis

garrett ace 250 uszkodzony

Zalanie to typowa usterka wykrywaczy metalu. Ich naprawa jest mozolna, ale z reguły da się je uratować. Sprawa robi się trudniejsza, gdy inny serwis “grzebał” w wykrywaczu i zamiast go naprawić, jeszcze bardziej go uszkodził. Tak było w przypadku wykrywacza Garrett Ace 250, który trafił do naszego serwisu.

Może się wydawać, że wykrywacze metalu są dobrze zabezpieczone przed wilgocią. Niestety, nie zawsze tak jest. Niestety Garrett Ace 250 nie jest wodoodporny.

Garrett ace 250 uszkodzony

Tak wyglądał wykrywacz Garrett Ace 250, którego naprawialiśmy w naszym serwisie

Jednak nawet gdy wykrywacz jest chroniony przed wodą, musimy brać poprawkę na to, że obudowa elektroniki może być czasami mocno wyeksploatowana i przez to stanie się nieszczelna.

Nasze zdanie na ten temat jest takie – nieważne czy Twój wykrywacz jest wodoodporny, czy nie, nie powinieneś niepotrzebnie narażać go na działanie wilgoci. Wilgoć jest wielkim wrogiem elektroniki – powoduje zwarcia i poważne uszkodzenia. Sprawia też, że płyta główna koroduje i w najgorszych przypadkach może trwale uszkodzić Twój wykrywacz.

Wykrywacz “wariował”…

Okej, skoro mamy już to za sobą, przejdźmy do naszego Garretta Ace 250. Wykrywacz trafił do nas w dosyć przykrym stanie. Wykrywacz wariował – wskazywał błędne pomiary, piszczał bez powodu, nie reagował na metal i “nie widział” cewki.

Na tym etapie doświadczenie podpowiadało nam, że prawdopodobnie chodzi o zawilgocenie. Wtedy nasz klient powiedział TO zdanie:

“Inny serwis próbował go naprawić, ale nic to nie dało.”

Nie lubimy tego zdania, ponieważ oznacza ono, że ktoś dodatkowo uszkodził urządzenie i cała naprawa zajmie dużo więcej czasu.

Dlaczego?

Jest to problematyczne, ponieważ w przypadku typowych usterek z reguły wiemy, co jest ich przyczyną. Jednak gdy ktoś wcześniej “grzebał” w wykrywaczu – wtedy nie mamy pojęcia, co mógł zepsuć i musimy “pobawić się w detektywów” i dokładnie zbadać całą elektronikę.

My jednak robiliśmy to już tyle razy, że już nic nas nie zdziwi. Więc bez zwłoki zaczęliśmy diagnozę Garretta.

Po diagnozie okazało się, że faktycznie, wykrywacz był zawilgocony, a poprzedni serwisanci dodatkowo ułamali dwa kondensatory. Ponadto uszkodzone było gniazdo kabla cewki. Wszystko to były przyczyny dziwnego zachowania się wykrywacza.

garrett ace 250 uszkodzony

Strzałkami zaznaczyliśmy kondensatory uszkodzone przez poprzedni serwis. Ponadto wykrywacz był zawilgocony i miał uszkodzone gniazdo cewki.

Naprawiamy?

Cała diagnoza była darmowa – następnie skontaktowaliśmy się z właścicielem i podaliśmy mu koszt i czas naprawy. Właściciel zaakceptował naszą wycenę, więc przystąpiliśmy do naprawy.

Najpierw oczyściliśmy skorodowane elementy i fragmenty płyty głównej. Następnie wymieniliśmy ułamane kondensatory i nadszedł czas na test działania wykrywacza Garett Ace 250.

Efekt?

Wykrywacz jest znowu w pełni sprawny! Działa jak nowy, widzi cewkę i wykrywa metal bez problemu!

garrett ace 250 uszkodzony

Naprawiliśmy wykrywacz Garrett Ace 250 – teraz działa jak nowy!

Cała naprawa była błyskawiczna i po 2 godzinach oddaliśmy właścicielowi sprawny wykrywacz. Dzisiaj nasz klient w pełni cieszy się nowym sezonem na poszukiwania!

Czy Ty też chcesz naprawić lub zdiagnozować swój wykrywacz?

Jeśli Ty też masz problem z wykrywaczem metalu lub chcesz, żebyśmy go za darmo przeglądnęli, kliknij niebieski przycisk poniżej i skontaktuj się z nami:

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *