Czy można zwiększyć pamięć w iPhonie?

Czy można zwiększyć pamięć w iPhonie?

Apple nie rozpieszcza swoich fanów, jeśli chodzi o ceny ich urządzeń. Bądźmy szczerzy – klasyfikacja iPhonów według pojemności i tak potężne różnice w cenie? To czysty marketing. Czy zatem można zwiększyć pamięć w iPhonie nie wydając przy tym fortuny na model z większą pojemnością?

Jakie jest Apple, każdy to wie. Nie mi oceniać ich praktyki, więc skupmy się na tym, co dla nas najważniejsze w tym artykule, czyli na pamięci w iPhonie. Czy da się ją powiększyć? Czy da się to zrobić stosunkowo niskim kosztem?

Pamięć w iPhonie – można zwiększyć czy nie?

Odpowiadając na Twoje najważniejsze pytanie – tak. Pamięć w iPhonie da się zwiększyć, jednak można to zrobić w konkretnych modelach:

  • iPhone 6/6s
  • iPhone 6 Plus/6s Plus
  • iPhone 7/7 Plus

Jeśli posiadasz któryś z powyższych modeli i doskwiera Ci brak pamięci – możesz pokusić się o jej powiększenie. No dobra, ale jak się to robi?

Zwiększenie pamięci tylko w dobrym serwisie

Po pierwsze musisz wiedzieć, że tego typu modyfikacja Twojego iPhona sprawi, że utracisz gwarancję producenta (jeśli Twój  iPhone jest nią jeszcze objęty).

Zwiększenie pamięci w iPhonie polega na wylutowaniu jej z płyty głównej i zastąpieniu jej nową, większą pamięcią. Jest to bardzo delikatny proces, gdyż pamięć jest niezwykle wrażliwa na ciepło, a my musimy ją podgrzać na tyle, żeby spoiwo puściło i dało się ją wyciągnąć z płyty głównej. Na szczęście fachowy sprzęt daje nam precyzyjną kontrolę nad całym tym procesem. Za chwilę pokażę Ci jak wygląda świeżo wylutowana pamięć, ale najpierw chcę Cię przestrzec:

Nie zlecaj tego zadania byle komu! Tego typu modyfikacje powinni przeprowadzać tylko najlepsi fachowcy, którzy wiedzą, co robią. W innym przypadku możesz narazić się na trwałe uszkodzenie Twojego iPhona, który po takim zabiegu będzie nadawał się wyłącznie na śmietnik!

Zwiększamy pamięć w iPhonie krok po kroku

Telefon, którego zdjęcia za chwile zobaczysz to iPhone 7. Początkowo miał on 32 GB pamięci. Ile zyskał po zabiegu? O tym powiemy sobie, gdy dojdziemy do etapu lutowania nowej pamięci.

Teraz rzuć okiem na świeżo wylutowaną pamięć, która znajduje się na specjalnym programatorze.

Czy można zwiększyć pamięć w iPhonie - programator

Stara pamięć i płyta główna leżą na programatorze.

 

W starej pamięci, którą właśnie wyciągnęliśmy, znajdują się pliki konfiguracyjne. Odpowiadają one za jej współpracę z innymi układami i z tego powodu MUSIMY je skopiować do nowej pamięci. W tym celu podpinamy pamięć pod specjalny programator. Tak skopiowane pliki konfiguracyjne następnie zapisujemy w nowej kości pamięci.

Skoro pamięć jest przygotowana, czas wlutować ją na płytę główną. Tutaj znowu chcę zwrócić Twoją uwagę na delikatność tego procesu. Temperatura, czas nagrzewania i jakość spoiwa – to wszystko musi być pod precyzyjną kontrolą, aby wlutowanie nowej pamięci zakończyło się sukcesem.

I dokładnie tak się stało. Oto nowa pamięć zamontowana na płycie głównej iPhona 7. Pamiętasz – iPhone początkowo miał 32 GB. Ile ma teraz? Dokładnie 4 razy więcej, czyli 128 GB! Chyba całkiem przyzwoicie, nieprawdaż?

Czy można zwiększyć pamięć w iPhonie - nowa pamięć

Nowa kość pamięci o pojemności 128 GB jest już wlutowana.

 

Czy to wszystko? Jeszcze nie ponieważ w tej chwili w pamięci brakuje systemu operacyjnego. Na tym etapie składamy telefon, podłączamy go do komputera i wgrywamy do niego oprogramowanie. Również i ten krok kończy się sukcesem i telefon uruchamia się bez problemu, co oznacza jedno – pamięć działa, jak należy!

Ostatnią rzeczą, jaką robimy, jest wgranie kopii zapasowej danych i ustawień naszego klienta. Dzięki tym zabiegom otrzymuje on telefon skonfigurowany dokładnie tak, jak przed całą modyfikacją. Ma wszystkie swoje pliki i wszystkie ustawienia. Nawet tapeta na ekranie jest ta sama.

Tak zmodyfikowany telefon jest gotowy do odbioru. Klient ma z powrotem swojego ulubionego iPhona, z tym że teraz może pomieścić w nim cztery razy więcej danych.

Doskwiera Ci brak pamięci? Ile kosztuje jej zwiększenie?

Jaka jest cena takiego zabiegu? Z pewnością jest to ułamek ceny, jaką życzy sobie Apple za urządzenia z większą pamięcią. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje zwiększenie pamięci w Twoim iPhonie, kliknij niebieski przycisk poniżej i skontaktuj się z nami:

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *